polghSok szó esett már a férfiak túlsúlyáról a magyar kormányban és az országgyűlésben – mi is foglalkoztunk már vele  –, lassan pedig az önkormányzati választások következnek, úgyhogy megvizsgáltam, mi a helyzet ebben a kérdésben helyi szinten. A polgármesterek és a jegyzők körében néztem meg a férfi-női arányt országos, megyei és járási bontásokban. Érdekes dolgok derültek ki - Hajdú Miklós, a G7 újságírójának összeállítása alapján.

A nőhiány ugyanis a polgármesterek körében is jellemző, a magyar településeknek csak az egyötödét vezetik nők. Egészen pontosan 2524 települést vezet férfi, 646-ot pedig nő.

Az alábbi térképen mindez jól is látszik: a kékeszöld pontokkal jelöltem azokat a településeket, amelyeket férfiak vezetnek, a piros jelölők pedig a női polgármestert választó községekre és városokra utalnak – érdemes próbaképp néhányat véletlenszerűen kattintgatni a térképen, és megfigyelni hogy hány férfi, illetve nő által vezetett településre sikerül rámutatni.

A cikk folytatása ITT