vizsgalat1Az Állami Számvevőszék befejezte Kazincbarcika Város Önkormányzata és Dunavarsány Város Önkormányzata pénzügyi és vagyongazdálkodásának ellenőrzését. Az ÁSZ megállapította, hogy 2014 és 2016 között a kazincbarcikai és a dunavarsányi önkormányzat gazdálkodásának szabályozottsága, pénzügyi és vagyongazdálkodása sem volt szabályszerű, ezáltal az önkormányzatok nem biztosították a közpénzekkel való szabályszerű, átlátható és elszámoltatható gazdálkodást, valamint a vagyon védelmét.

Az Állami Számvevőszék stratégiájában célul tűzte ki, hogy az önkormányzatok ellenőrzése során értékeli azok pénzügyi-gazdasági helyzetét, a kockázatokat feltárja, és az ellenőrzések helyszíneit kockázatelemzés alapján választja ki.

A 2014-2016. évekre kiterjedő ellenőrzés keretében az ÁSZ értékelte Kazincbarcika Város Önkormányzata pénzügyi és vagyongazdálkodását, a pénzügyi egyensúly megteremtését, a tulajdonosi és irányító szervi feladatok ellátását, valamint a korrupciós veszélyek ellen védettséget biztosító integritás szemlélet érvényesülését.

Az ellenőrzés megállapította, hogy Dunavarsány Város Önkormányzata pénzügyi és vagyongazdálkodása szabályozási kereteit nem alakította ki. Az önkormányzat bizonylati rendet a jogszabályban előírtak ellenére nem készített, továbbá a 2014-2015. években a számviteli belső szabályzatoknak a hatályos jogszabályokkal való összhangjának megteremtéséről nem gondoskodott. A vagyonkezelői jog gyakorlására vonatkozó részletszabályokat 2016. június 10-ig nem határozták meg. A közpénzekkel és az önkormányzati vagyonnal való felelős, átlátható gazdálkodás feltételeit nem teremtették meg.

A cikk itt folytatódik