oltas2Szombathelyen továbbra sem nyílhatnak meg az önkormányzat által felállított és felszerelt oltópontok, mert többszöri kérésük ellenére a szombathelyi járási hivatal népegészségügyi osztálya nem hagyta jóvá azok használatát – mondta kedden online sajtótájékoztatóján a vasi megyeszékhely polgármestere.

Nemény András tájékoztatása szerint egyeztettek a kormányhivatal illetékeseivel, sőt, a járvány miatt bezárt önkormányzati intézményekben az oltópontokat, de a járási tisztifőorvos ezeket még mindig nem ellenőrizte, így nem kezdhetik meg az oltásokat.

György István, a Miniszterelnökség államtitkára a Hír TV-ben előzőleg azt mondta: nem az oltóhelyekkel van probléma, hanem egyszerűen nincs rájuk szükség, mivel a háziorvosi oltóhelyek nincsenek túlterhelve.

Jelenleg 41 oltóhely van Szombathelyen, ami az oltakozásnak ebben a szakaszában elegendő

Ennek mindenesetre ellentmondani látszik, hogy szombathelyi háziorvosok a hétvégén nyílt levélben sürgették az önkormányzati oltópontok mielőbbi megnyitását. Felhívásukban arra hivatkoznak, hogy ezeken a helyeken rendelési időn kívül, a járványügyi szabályokat szigorúan betartva, a rendelői ellátásra érkező betegektől térben és időben is elkülönítve tudnának oltani.

Hasonló elutasításban volt része több fővárosi ellenzéki kerületvezetőnek is. Déri Tibor, Újpest momentumos polgármestere azt mondta, 40 millió forintból alakítottak ki ők is oltópontokat, amelyeket március 6-án hitelesítettek is. Használatukkal naponta 600 helybélit tudnának beoltani a kerület háziorvosai megduplázva ezzel a jelenlegi hatékonyságot. A kerület felvetéseire nem érkezett válasz, a főpolgármester ajánlatait pedig egyenesen komolytalannak minősítették kormányoldalról.

(Index.hu)