toosz02Konzultációt kezdeményező és tájékoztatást kérő levelet küldött április 17-én a TÖOSZ a belügyminiszternek és a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkárának, május 12-én megérkezett a válasz a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkárától.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége a koronavírus-járvány miatt kialakult rendkívüli helyzetre tekintettel levélben fordult dr. Pintér Sándor belügyminiszterhez és Banai Péter Benőhöz, a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkárához. A levélben, amely itt olvasható, a TÖOSZ a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló törvény alapján a települési önkormányzatok kötelező igazgatás és közszolgáltatás feladatainak a koronavírus járvány elleni védekezés, a veszélyhelyzet miatti többletfeladatok ellátása biztosíthatóságának érdekében kezdeményezett konzultációt, kért tájékoztatást, illetve tett javaslatokat a kormánynak a helyi önkormányzati rendszert és a központi költségvetés önkormányzatokat érintő kérdésekben – írja a töosz.hu.

A Belügyminisztérium itt olvasható válaszlevelét Pogácsás Tibor önkormányzati államtitkár jegyezte.