virusmoA TÖOSZ levélben kér tájékoztatást a kormánytól az önkormányzatok járvány miatti védekezési költségeinek elszámolásáról és állam általi térítéséről, a veszélyhelyzet alatti önkormányzati feladatfinanszírozásról, a gépjárműadó 40 százaléka elvonásának pótlásáról. A levélben egyebek mellett javasolják, hogy a kormány engedélyezze az önkormányzatok működéséhez éven túli, három éves hitel felvételét, és javasolják azt is, hogy az álláskeresési támogatást emeljék háromról hat hónapra.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) - amelynek 1619 helyi önkormányzat a tagja - a koronavírus-járvány elleni védekezés miatti többletfeladatok ellátása biztosíthatóságának érdekében levélben kezdeményezett konzultációt és kért tájékoztatást Pintér Sándor belügyminisztertől és Banai Péter Benő, a Pénzügyminisztérium államháztartásért felelős államtitkától - írta közleményében a TÖOSZ. A szövetség javaslatokat is tett a kormánynak a helyi önkormányzati rendszert és a központi költségvetés önkormányzatokat érintő kérdésekben.

A cikk itt folytatódik