maszk1Ráadásul a polgármesterek attól félnek, hogy csökkenni fognak a bevételeik. Állami segítségre és önkéntesekre lenne szükség helyben is, utóbbiban nincs hiány.

(1) A 70. életévüket betöltött személyeket a kormány arra kéri, hogy lakóhelyüket vagy tartózkodási helyüket ne hagyják el.
(2) Ha a 70. életévét betöltött személy az (1) bekezdésben foglaltakat vállalja, és erről az önkormányzatot tájékoztatja, az ellátásáról való gondoskodás a települési önkormányzat polgármesterének feladata.

Ez a kormányrendelet még március 16-án jelent meg, jelentős feladatot róva a polgármesterekre. Ám pénzt, paripát és fegyvert sem az idősellátási feladatokra, sem egyéb feladatokra nem kaptak az önkormányzatok. Pedig az erőforrások végesek, ráadásul az önkormányzat saját bevételei is csökkenhetnek a jövőben.

A cikk itt folytatódik »