Nem nyit ki két új tanuszoda, mert nem fizette ki a minisztérium a munkát. Kétszázmillióval tartozik az állam.

Két tanuszoda is elkészült Nógrád vármegyében, de mindkettő egyelőre zárva maradt. Az állami beruházást végző vállalkozók szerint az Építési és Közlekedési Minisztérium nem fizette ki nekik a munkáért járó összeget – derült ki az RTL riportjából. A Pesti Építő Zrt. igazgatója szerint több mint kétszázmillió forinttal tartozik nekik az állam, mégpedig a rétsági uszoda építése után.

A rétsági polgármester hangsúlyozta, hogy bár az önkormányzat területet adott a beruházáshoz, az állam vállalta magára az uszoda építtetését és működtetését. Az uszoda átadás-átvétele már megtörtént, de a szerződés módosítása és a pénzügyi rendezés továbbra is folyamatban van.

A szécsényi tanuszoda esetében hasonló a helyzet, szintén késnek az állami kifizetések. A minisztérium szerint a rétsági uszoda átadása szerződésmódosítás és pénzügyi rendezés után lehetséges lesz, míg a szécsényi uszoda esetében még minimális munka van hátra a befejezésig.