uresszGöd, Salgótarján és Balassagyarmat önkormányzati dolgozói is távmunkában végzik mindennapi teendőiket.

A Mérce számol be arról, hogy egyre több önkormányzatot ér el a koronavírus.

A mai naptól a salgótarjáni polgármesteri hivatal dolgozói bizonytalan ideig távmunkában végzik napi teendőiket, a személyes ügyfélfogadás is bizonytalan ideig szünetel, a hivatal irodáit fertőtlenítik, mert négyen is pozitív koronavírus-tesztet produkáltak.

Az egyik fertőzött polgármester Fekete Zsolt, ő is tünetmentes és otthonról dolgozik.

„Mindenki láthatja, hogy a számok egyre súlyosabbak, erősen növekszik a fertőzöttek száma és sajnos a halálozásoké is. Kérek mindenkit, viseljen maszkot!” – írja a városvezető a Facebook-oldalán.

Korábban már Csach Gábor, Balassagyarmat polgármestere is bejelentkezett hasonlókkal, ő október 24-én kapta meg a pozitív teszt eredményeit.

„A mai naptól a gödi önkormányzat is home office-ba vonul két hétre, illetve teszteltetnek minden dolgozót, miután a hivatal két munkatársa is koronavírusos lett” – közölte Facebook-oldalán Balogh Csaba polgármester. Egyúttal azt is bejelentette, hogy két hétig home office-ból fognak dolgozni az önkormányzat alkalmazottai.

A gödi polgármester egyébként nemrég már karanténba került, azt követően, hogy felesége – aki szintén önkormányzati képviselőként dolgozik Gödön – koronavírusos lett.