hajdubA „Maradj Hajdú-Biharban!" elnevezésű ösztöndíjrendszer célja a fiatalok helyben maradásra ösztönzése, hogy a megszerzett tudást a megyében hasznosítsák.

A megyei középiskolások és egyetemisták 50 ezer forintos támogatásra pályázhattak, több konzorciumban. Összesen 269-en kapták meg a megyei önkormányzat ösztöndíját. A nyertes pályázókkal a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat megkötötte az ösztöndíjszerződéseket, melyeket a napokban írtak alá Kabán, Hajdúsámsonban, Esztáron és Hajdúböszörményben.

Hajdúsámsonban Tasi Sándor, a megyei önkormányzat alelnöke gratulált a nyertes pályázóknak. Esztáron is a napokban írták alá a szerződéseket, ahol Bulcsu László alelnök kívánt sok sikert a fiataloknak.

Az európai uniós forrásból megvalósuló, „Maradj Hajdú-Biharban!" elnevezésű program célja a fiatalok helyben maradásra ösztönzése, hogy végzettségük megszerzése után tudásukat lakóhelyükön és a megyében kamatoztassák, erősítve ezzel a térség népességmegtartó erejét és fejlődését.

(dehir.hu)