fulop attila01Az országban 140 helyszínen összesen mintegy tízmilliárd forintból újultak meg szociális és gyermekvédelmi intézmények, illetve végeztek el energetikai korszerűsítést. A gyermekvédelem 23 ezer gyermeket érint.

Zalaegerszegen, A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság épületeinek energetikai felújítása című projekt záró rendezvényén elhangzott köszöntőjében mondta ezt az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, Fülöp Attila. Közös felelősségünk, hogy milyen életet és milyen jövőt tudunk biztosítani ennek 23 ezer érintett gyermeknek.

Az államtitkár a gyermekvédelem, a nevelőszülői hálózat és a hivatás fontosságára is felhívta a figyelmet. A 2017-ben bevezetett szociális munka napja „emblematikus ünnep”, amelynek a lényegi mondanivalója, hogy az a százezer ember, aki a szociális és gyermekvédelmi területen dolgozik, nemcsak egy-egy emberről, hanem annak családjáról, a közösségről is gondoskodik, ezért a munkáért pedig köszönettel tartozunk – mondta.

A térség fideszes országgyűlési képviselője, Vigh László azt mondta, a társadalom érzékenységét mutatja, hogyan gondolkodunk a családról, és mindazokról, akik kiszorultak a családból. Meggyőződése szerint a kormány mindent megtesz azért, hogy a gyermekekből sikeres felnőttek legyenek, és hasznos tagjai legyenek a társadalomnak.

Zalaegerszeg polgármestere, Balaicz Zoltán arról beszélt, hogy a zalai megyeszékhelyen részben állami, részben önkormányzati forrásból minden nevelési, oktatási intézmény megújul 2020-ig. A gyermekek neveléséhez, oktatásához kapcsolódó intézmények megújítása azért is kiemelt célja a város önkormányzatának, mert ezek a fejlesztések a jövőről, a következő generációról szólnak - tette hozzá. Kitért arra is, hogy a gyermekotthon épülete az önkormányzat tulajdonában van, de a város közgyűlése egyhangúlag úgy döntött, hogy ingyenesen átadja a tulajdonjogot az államnak.

A Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat (SZGYF) Zalaegerszegi Gyermekotthona épületének komplex energetikai felújítására csaknem 100 millió forintot fordítottak. A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében a megyében összesen több mint 340 millió forintból végeztek energetikai beruházást a szociális és gyermekvédelmi intézményekben.