fejlesztesMíg Zalaegerszeg a kutatás-fejlesztés területén lehet kiemelkedő, addig Sárospatakon egy frissen induló egyetem képezheti ki a jövő elismert szakembereit. Mindez azért kulcsfontosságú, mert az itt felhalmozódó tudás nemcsak az elmaradottabb térségek gazdasági fejlődésének lehet az indítókulcsa, hanem ezzel együtt a nemzet előrelépését is szolgálhatja.

Első ránézésre indokolatlannak tűnhet, miért szerepel egy összehasonlításban Zalaegerszeg és Sárospatak. A nyugat-magyarországi megyeszékhelyt és az északkeleti kisvárost mégis összehozza a történelmi múlt és a jövő. Mivel Zala vármegye Deák Ferenchez, Zemplén pedig Kossuth Lajoshoz köthető, a két települést ebből a szempontból összeköti a történelem. Manapság sajnos egyik régió sem a fejlettségéről híres, ugyanakkor mindkét város komoly potenciált hordoz az oktatás és a tudásfejlesztés területén, ami gazdasági fejlődést eredményezhet.

A cikk itt folytatódik