polgar2022. január 1-jétől megszűnik a kommunális adó Polgáron – közölte a vársovezetés a település hivatalos Facebook-oldalán.

A kommunális adó önkormányzati rendeletben meghatározott mértéke 9 ezer forint/év volt az előző ciklusban Polgáron.

Azt írják, a 2019-ben megválasztott képviselő-testület – Tóth József DK-s polgármester és az őt támogató Lokálpatrióta Egyesület választási ígéretét betartva – 2020-ban hétezer, 2021-ben ötezer forintra csökkentette a kommunális adót, 2022. január 1-jétől pedig kivezette azt a város költségvetésből.

Tette ezt a képviselő-testület azért, mert azt egy igazságtalan és aránytalan sarcként élték meg a városlakók - fogalmaztak a közleményben.

Hozzátették: a város költségvetési bevétele ebből az adóból évente nagyságrendileg 20 millió forint volt, ami ugyan nagyon jelentős bevételi forrás, mégis a nehezebben élő polgári családok terheinek csökkentése érdekében és abban a reményben is született meg a döntést, hogy az ingatlantulajdonosok az eddiginél is jobban figyelnek majd a saját ingatlanukra, a lakásuk előtti közterületi állapotokra, különösen a járdára, a zöldnövényzetre, a vízelvezető árok rendben tartására.

(Civishir.hu)