uszoda1Közösen próbálja megmenteni az ellenzék és a kormánypártok a szekszárdi uszodaberuházást. Az önkormányzat saját erőből nem tudja befejezni az eredetileg 2019-re tervezett projektet, ezért állami segítséget kértek. A térség fideszes képviselője szerint ezt megkapják, így végre megépülhet a létesítmény. Ellenkező esetben a már elköltött támogatást is vissza kellene fizetnie az önkormányzatnak, ami a csőd szélére sorolná a települést.

Az eredeti tervek szerint 2019 márciusában kellett volna átadni az uszodát Szekszárdon. Ezt az akkori fideszes többségű önkormányzatnak nem sikerült megvalósítani, a kivitelezés mindössze 26 százalékon állt. Az önkormányzati választások után az ellenzék került többségbe a településen, ők is megpróbálták befejezni a projektet: sikertelenül. Most a kormánypárti és ellenzéki frakciók összefogtak, hogy megoldódjon a helyzet, és felbontsák a kivitelezővel a szerződést.

"A közös megegyezésnek egyetlen kockázata van, amennyiben az állam nem veszi tá a beruházást, mi már nem tudjuk saját pénzünkből befejezni az uszodát és ha vissza kell fizetni a támogatást, akkor a város csődbe megy. Nagyon örülök neki, hogy az országgyűlési képviselő is részt vett ezen az ülésen" - nyilatkozta Híradónknak Bomba Gábor, MSZP-s önkormányzati képviselő.

A fideszes képviselői szerint az állam át fogja venni a beruházást, így végre elkészülhet az uszoda a városban.

"Egy új közbeszerzést kell kiírni a jelenlegi állapotokat figyelembe véve. Tudomásom szerint 62 százalékos állapotban van jelenleg az uszoda. Egy eredményes új közbeszerzés után, állami beruházásként a BMSK be fogja ezt fejezni" - vélekedett Horváth István a Fidesz országgyűlési képviselője.

Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a létesítmény mikorra készülhet el, de az már biztosnak tűnik, hogy a városnak nem kell visszafizetni a támogatási összeget, így a csődhelyzetet is elkerülik. Az ugyanakkor továbbra sem tisztázott, hogy ha elkészül az uszoda, a városnak lesz-e pénze a fenntartásra, vagy az is az állam feladata lesz.

(ATV)

Képünk illusztráció