asz ujAz Állami Számvevőszék monitoring típusú ellenőrzés keretében ellenőrizi az önkormányzatok irányítása alá tartozó intézmények integritását fővárosi, Pest megyei és Tolna megyei helyszíneken.

A monitoring típusú ellenőrzés az önkormányzat irányítása alá tartozó intézmények integritás alapú működésének lényeges területeire és a közpénzügyi helyzet javítása érdekében az elért eredmények fenntartására fókuszál.

Az ellenőrzés lehetőséget biztosít az integritás kontrollok kiépítettségében lévő hiányosságok, az önkormányzatok irányítása alá tartozó intézmények integritásának elemzésére.

Az ellenőrzés a Fővárosi, Pest megyei és Tolna megyei helyi önkormányzatok irányítása alá tartozó intézmények vonatkozásában a szervezeti keretek, a működéssel és gazdálkodással kapcsolatos szabályzatok, szabályozások, valamint a szervezeti elvekkel, értékekkel összefüggő integritás kontrollok kiépítettsége, a szervezeti teljesítménymérés alapfeltételeinek kialakítása tárgyában fogadott be dokumentumokat.

Az Állami Számvevőszék az ellenőrzéssel a jelen állapot lényeges dokumentumai szerint, valós idejű értékeléssel, új ellenőrzési megközelítést alkalmazva támogatja az ellenőrzött szervezetek szabályszerű gazdálkodását, működését ezáltal a közpénzügyi helyzet javítását.

Az ellenőrzésben kijelölt számvevők minőségbiztosított folyamatok keretében az ellenőrzési bizonyítékok alapján elkészítik munkaanyagaikat és ajánlásaikat, melyek a négy szem elvű felülvizsgálatot követően véglegezésre kerülnek és megalapozzák a jelentéstervezetet.

(ÁSZ portál)