greengoJúnius közepén 200-ra növelte flottáját Budapest első elektromos autómegosztója, a GreenGo, a fehér, szürke és korlátkék Volkswagen e-Upok mellé néhány aranysárga, pávakék és fekete autó is érkezett. Nem ijedtek meg a nagyvállalati versenytárs, a MOL piacra lépésétől, de például bevezették, hogy már nem kell személyesen regisztrálni a szolgáltatásra. Még mindig nem értik a közösségi autózás lényegét a budapesti önkormányzatok Michaletzky Bálint, az első fővárosi autómegosztó szolgáltatás ügyvezetője szerint.

Párizsban, Londonban és Budapesten is ugyanaz a probléma, nagyon töredezett az önkormányzati struktúra, és túl sok félnek kell egyeztetnie. Mi nem gondoljuk fairnek, hogy ingyen parkolunk autóinkkal az önkormányzatok parkolóhelyein, mert bevétel-kiesést okozunk nekik. Viszont be kellene látni, hogy élhetőbbé válik a város az autómegosztással. Ezt figyelembe véve kellene megállapodásra jutni a fizetendő parkolódíjról. Mindig tudjuk melyik autónk hol és mennyit várakozik, ez alapján, vagy átalánydíj alapon szívesen fizetnénk.

Az autopro.hu portál interjúját  Michaletzky Bálinttal  a szolgáltatásról annak fejlesztési lehetőségeiről, az önkormányzatokat érintő kérdésekről ezen a linken olvashatják tovább.

(Fotó: autopro.hu)