pecsetKevés a hagyatéki ügyintéző, több az elvégzendő feladat, miközben a földhivatalok a TakarNet rendszer rendbetételére hivatkozva évtizedekkel ezelőtt elhunyt jogosultak ügyeiben kezdeményeznek hagyatéki eljárásokat az önkormányzatoknál.

Nagy visszhangot váltott ki az Index olvasóinak, de az önkormányzati hagyatéki ügyintézőknek a körében is az április 29-én megjelent, Elhúzódnak a hagyatéki ügyek a koronavírus-járványban című interjú, amelyet Tóth Ádámmal, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnökével készített a hírportál. A kamarai vezető a beszélgetés során többek között kijelentette:

Nem mindenki tudja, de a hagyatéki eljárás a helyileg illetékes önkormányzatnál kezdődik, és nem a közjegyzőnél. [...] A hagyatéki eljárás önkormányzati szakasza három–hat hónapig tart. Korábban három hónap alatt befejeződött, de amióta home office-ban dolgoznak az önkormányzati előadók, az eljárás lelassult.

A cikk itt folytatódik »