cseh katalin drAz ellenzéki vezetésű megyei jogú városok polgármesterei találkoztak a hétvégén Dunaújvárosban. Tanácskozásukon kiálltak az önkormányzatok önállóságáért. Erről közleményt juttattak el az MTI-hez.

A találkozó végeztével kiadott közleményükben az ellenzéki vezetésű megyei jogú városok polgármesterei felszólították a kormányzatot, hogy a következő uniós költségvetési ciklusban támogassa a közvetlen brüsszeli források pályázhatóságának bővítését. Továbbá felhívták arra is, hogy a kormányzati elosztású források döntő részét pedig az önkormányzatokkal együttműködve, regionális programok keretében, arányosan használja fel.

Állást foglaltak amellett, hogy az iparűzési adó tervezett változtatásával ne lehetetlenítsék el az önkormányzatok működését, valamint az olyan, a lakosság számára létfontosságú feladatok ellátását, mint a tömegközlekedés, az úthálózat fejlesztése vagy a szociális ellátórendszer működtetése.

Közleményükben a megyei jogú városok ellenzéki polgármesterei kitértek arra is, hogy egyeztettek Cseh Katalinnal, a Momentum európai parlamenti képviselőjével (képünkön), az Újítsuk meg Európát (Renew Europe) frakció alelnökével. Az EP-képviselő előadásában beszámolt a 2021-2027 közötti költségvetési ciklus előkészítéséről és a közvetlen EU-pályázatok lehetőségéről.