gemesi1Azt követelik a zsarolók, hogy mondjon le, legyen időközi választás, különben jönnek a kompromittáló anyagok.

Fenyegető üzenetet kapott Gémesi György gödöllői polgármester e-mailben – írta a Telex a városvezető Facebook-oldalára hivatkozva kedden. Az Anonymus néven aláírt levél Gémesi szerint arra utal, hogy ugyanaz az írója, aki a budapesti Városháza-botrányt is kirobbantotta.

A levélíró így fogalmaz: „Az Ön titkai is a birtokomban vannak. Ha 2022. január 31-ig benyújtja lemondását, és lehetővé teszi, hogy az országgyűlési választásokkal párhuzamosan időközi önkormányzati választások legyenek, ahol ön kiáll a kormánypártok közös jelöltje mellett, akkor emelt fővel távozhat. Ezzel felesleges kiadásoktól kímélheti meg a költségvetést és egy kellemetlen botránytól a várost. Időközi választások mindenféleképpen lesznek, csak önön múlik, mikor és mi módon.”

A cikk itt folytatódik