logy2020 februárjában fogadta el a szombathelyi önkormányzat a Közösségi Bérlakás Rendszer (KBR) programját, azóta pedig keményen dolgoznak rajta, mivel minden jel arra utal, jól működik. A sok pozitívum miatt pedig úgy gondolta az önkormányzat, hogy jelentkezik a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) egyik pályázatára, A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programjára. Ennek volt egyik témaköre a Szegénység Elleni Küzdelem, melyben végül nyert a szombathelyi önkormányzat.

A pályázatot 2008 óta hirdetik meg és idén azokat a már bizonyítottan jól működő önkormányzati gyakorlatokat várták, amelyek a járvány utáni újrakezdésben más önkormányzatoknak is a hasznára lehetnek – függetlenül attól, hogy a járvány alatt vagy előtt találták ki és próbálták ki azokat. Elvárás volt, hogy minimum egy éves bizonyított hatékony, hatásos, mások számára átvehető és megismételhető önkormányzati gyakorlat legyen; mindennek pedig tökéletesen megfelelt a KBR.

Fontos tudni, hogy ez egy olyan projekt, ami minimális anyagi hozzájárulást igényel az önkormányzat részéről, de nagyon sok embernek segít – mondta a keddi sajtótájékoztatón László Győző alpolgármester, aki hozzátette, hiszik, hogy a bérlakásrendszer előrébb viszi Szombathely lakhatási helyzetét, ezért arra biztatják a szombathelyieket, hogy bátran szálljanak be a programba, akár lakástulajdonosként, akár bérlőként.

„Az egyik apukája vagyok ennek a rendszernek. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy könnyű dolgunk volt, mert a hivatal közel tíz éve kidolgozta ezt a programot, ami mellé aztán a városvezetés is odaállt” – kezdte Czeglédy Csaba, a szociális és lakásbizottság elnöke.

Tovább a teljes cikkre