szemeteAz önkormányzatnak a saját zsebébe kell nyúlnia, ha azt szeretné, hogy a szolgáltató helyett elvigyék a napok óta az utcákon rohadó szemetet, és még az is lehet, hogy nincs erre jogi lehetősége. Hetekbe, hónapokba telhet, amíg találnak megoldást, a lakosok pedig egyre ingerültebbek.

„Már csak az a kérdés, hogy az el nem szállított hulladékot az önkormányzat elé vagy a NHKV elé vigyük és szórjuk ki” – ezt a hozzászólást fűzte hozzá egy fóti lakos Vargha Nóra önkormányzati képviselő Facebook-bejegyzéséhez a minap, aki arról posztolt, hogy a Duna-Tisza közi Hulladékgazdálkodási Kft. (DTkH) nem vitte el a zöldhulladékot és a szelektív hulladékot sem. A bejegyzése alatt elszaporodtak az ingerült hozzászólások, ami mutatja, milyen indulatokat vált ki a városban a hulladékhelyzet.

A teljes cikk itt olvasható