balcsiLendületesen fejlődik Balatonföldvár turisztikai infrastruktúrája. Hét éve több mint 65 millió forintot fordított az üdülőhely önkormányzata a város keleti strandjának korszerűsítésére, 2016-ban csaknem félmilliárd forintos beruházást igénylő kilátót és hajózástörténeti múzeumot adtak át a város nyugati határában, míg a minap felavatták az üdülőváros 150 millió forintból megújult, többfunkciós nyugati strandját.

Megnövelték a fürdőhely zöldterületét, új sétányokat, játszóteret alakítottak ki, a jegypénztáraknál pedig beléptetőrendszer várja a látogatókat. A kerékpáros turistáknak is ajánlott a népszerű „nyugati”, mert fürdés közben védett helyen tudhatják a bringájukat, és ami nagyon fontos: a strand zöldterülete többféle szabadidős rendezvényre alkalmas. A 230 négyzetméter alapterületű, vörösfenyőből készült napozóterasz, valamint az 570 négyzetméteres homokos plázs látványra is csábító.

Fonyód sem marad ki a korszerűsítésekből. A település polgármestere, Hidvégi József beszámolt az üdülőhely piacának 300 millió forintos rekonstrukciójáról és az új piaccsarnok átadásáról. Jelezte: évtizedek óta az üdülőhely egyik legvonzóbb idegenforgalmi célpontja a környékbeli gazdálkodók termékeit kínáló élelmiszer-árusító tér és a hozzá kapcsolódó zsibvásár.

– Fonyód számára meghatározó ez a fejlesztés részben turisztikai, részben gazdasági szempontból, mivel az önkormányzatnak jelentős bevételt jelent, és kedvez az ide települt vállalkozóknak is – emelte ki Hidvégi József.

(Magyar Idők)