gulyas karacsony01Az elkövetkezendő öt évben Budapest az egészségügy fejlesztése érdekében összesen 50 milliárd forint központi költségvetési támogatásban részesül a kormány és a fővárosi önkormányzat között korábban létrejött megállapodás értelmében.

Ezt a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Gulyás Gergely és a főváros főpolgármestere, Karácsony Gergely kedden közös közleményben erősítette meg. A főváros által javasolt alapelv szerint az első évben kétmilliárd forintot fordítanak a daganatgyanús és nagydiagnosztikai MR- és CT-vizsgálatokhoz kapcsolódó várólisták megszüntetésére. Nyolcmilliárd forintot pedig a kerületek között oszt szét a főváros a járóbeteg-ellátás színvonalának emelésére – olvasható a közleményben.

A közleményben rögzítették, hogy a kerületek közötti elosztásnál „a polgármester pártállása vagy a közgyűlés összetétele nem volt szempont”. Kizárólag szakmai megfontolások szerint fogadták be a beérkezett igények többségét. Előnyt élveztek azonban azok a kerületek, amelyekben az utóbbi időszakban kevesebb volt az egészségügyi fejlesztés. Illetve azok, ahol az egészségügyi létesítmények sok embert szolgálnak ki.