tehetsegbarat onkormanyzat dijMár lehet pályázni a 2022-es Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért és a Tehetségbarát Önkormányzat-díjra, a jelölések beadási határideje február 21-e - közölte a Nemzeti Tehetség Központ Nonprofit Kft. az MTI-vel.

A tehetségeket felismerni, támogatni és kibontakoztatni különleges képesség és érdem. Szerencsére nagy számban vannak azok a pedagógusok, tehetségfejlesztő, -gondozó és -segítő szakemberek, mentorok, akik a tehetséges fiatalokért akár napi munkájuk mellett tevékenykednek – írták a közleményben –, az ő munkájuk nélkül sok fiatalnak nem lenne esélye a tehetsége kibontakoztatására, a további fejlődésre.

A 2013-ban alapított Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért és a Tehetségbarát Önkormányzat-díjak forrását idén is a Nemzeti Tehetség Program fedezi. A díjak odaítélésének fő célja, hogy erkölcsi és anyagi elismerésben részesítse azokat a szakembereket és szervezeteket, akik munkájuk során kiemelkedően sokat tesznek a tehetséges fiatalokért.

A Bonis Bona díjra azoknak a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző pedagógusoknak és szakembereknek a jelölését várják, akik legalább öt éve a tehetséggondozásban dolgoznak, és a munkaköri feladataikon túl is tesznek a tehetséggondozásért. A jelöléseket három kategóriában – kiváló tehetséggondozó, kiváló tehetségfejlesztő és kiváló tehetségsegítő kategóriákban – várják a https://bonisbona.tehetsegunk.hu/ oldalon. Alapítása óta a díjat eddig több mint ezer pedagógus vehette át.

A Tehetségbarát Önkormányzat-díjat olyan önkormányzatok nyerhetik el, amelyek folyamatosan segítik a tehetséges fiatalok felkutatását, támogatását, és példamutató együttműködést folytatnak a tehetséggondozó szervezetekkel. A díj elnyerésére idén is két kategóriában lehet pályázatot benyújtani: az A kategóriában a községek, városok önkormányzatai, a B-ben pedig a megyei jogú városok önkormányzatai és a fővárosi kerületi önkormányzatok indulhatnak.

A Tehetségbarát Önkormányzat címmel járó elismerés mellé 1,5 millió forintos támogatást is kapnak a nyertes önkormányzatok, amit a tehetséggondozással járó tevékenységükre fordíthatnak. Az ajánlásokat a https://tehetsegunk.hu/ oldalon gyűjtik.