geiger ferencNem indul az őszi önkormányzati választáson a legrégebb óta hivatalban lévő budapesti kerületi polgármester, Geiger Ferenc. Huszonöt éve tölti be ezt a tisztséget Soroksáron, a főváros XXIII. kerületében.

A 2014-ben a Civil Szervezetek színeiben megválasztott, idén 66 éves politikus csütörtökön a Facebook-oldalán közölte, hogy bár mind mentálisan, mind fizikailag jó állapotban érzi magát, nyugdíjba vonul. Geiger Ferenc azt írta, hogy nem volt egyszerű meghoznia ezt a döntést, mert egész élete összeforrt Soroksárral: ott született, ott lakik, ott vált élvonalbeli sportolóvá.

Felidézte, hogy 1990–1994 között a még közös Pesterzsébet-Soroksár vagyongazdálkodási osztályának vezetőjeként kezdte köztisztviselői munkáját, majd az elmúlt negyedszázadban az immár önálló XXIII. kerület polgármesteri tisztségét töltötte be. A budapesti kerületi polgármesterek közül csak ő és az angyalföldi Tóth József van ennyire régóta hivatalban.

„Mindez nem azt jelenti, hogy teljes egészében vissza akarok vonulni a közélettől” – írta Geiger Ferenc. Ha lesz rá igény, tanácsaival, kapcsolatrendszerével, rutinjával kész támogatni utódját és az új képviselő-testületet.