bekescsaba megyenapSzűkített programkínálattal, de idén is megrendezi a Békés Megyei Önkormányzat a megyei összetartozás napját, a Megyenapot szeptember 4-én Békéscsabán. A megnyitó a múlt évben és idén a Békés Megyei Értéktárba bekerült értékek felterjesztői és tulajdonosai vehetnek át díszoklevelet.

Egy korábbi pályázatnak köszönhetően a Békés Megyei Önkormányzat egy békéscsabai reklámügynökség segítségével kifejlesztett egy térhatású televíziós eszközt, melynek köszönhetően „látványos és meghökkentő módon tekinthetők meg a megyei értékek” – írták a szervezők.

Annak érdekében, hogy a rendezvényt védettségi igazolvány nélkül is lehessen látogatni, színpadi zenés-táncos programokat nem szerveznek, ám csaknem 60 megyei kézműves és kistermelő részvételével idén is megrendezik a kézműves vásárt és a kistermelői piacot. A Békés Megyei Népművészeti Egyesület tagjai kiállítással, mesterségbemutatókkal készülnek.

Öt katonai hagyományőrző csoport öltözékeivel, eszközeivel, fegyverzetével, harcmodorával is megismerkedhetnek az érdeklődők. A gyermekeket kézműves foglalkoztató várja interaktív játékokkal, népi játszótérrel, kézműves próbával. A Békéscsabai Napsugár Bábszínházzal együttműködve megnyitja kapuit a Mesepékség is.

Már harmadik éve, hogy a Megyenap hetében ünnepi megyegyűlést is tartanak, ahol átadják a Békés megyéért és a Polgárokért kitüntetéseket, valamint az Elnöki elismeréseket, amelyeket a járvány miatt márciusban nem tudtak a kitüntetettek átvenni. Ezúttal Orosházán, az evangélikus templomban lesz az ünnepi megyegyűlés szeptember 2-án.

A Megyenapot 2016 óta minden év szeptemberének első szombatján szervezik meg.