toosz logoAz ötezernél nagyobb lakosú települések fejlesztését célozza a TÖOSZ kisvárosi programjavaslata, amelyet a Magyar Falu Programhoz készített javaslatcsomag mintájára állít össze a legnagyobb hazai önkormányzati szövetség.

A szakmai anyagot a 2020. január 21-én több mint hatvan polgármester és önkormányzati szakértő részvételével megalakított Magyar Kisvárosok Program Munkacsoport fogja elkészíteni. Az ütemezés szerint az elkészített javaslatcsomagot 2020 áprilisában adják át a Modern Települések Fejlesztéséért felelős kormánybiztosnak, Gyopáros Alpárnak.

A Magyar Kisvárosok Program Munkacsoport megalakításáról szóló döntés Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) 2019. november 12-i elnökségi ülésén született, a Munkacsoport vezetésével dr. Áldozó Tamást, a TÖOSZ társelnökét, Pápa város polgármesterét bízta meg az Elnökség. Hasonlóan a 2018-ban létrehozott Magyar Falvak Program Munkacsoport által elkészített és a kormányzat részére átadott javaslatcsomaghoz – amelynek számos eleme beépült a kormány által meghirdetett Magyar Falu Programba – most az 5000 fő feletti lakosságszámú települések fejlesztésére irányuló, úgynevezett kisvárosi programjavaslat kidolgozását tűzte ki célként a TÖOSZ.

A TÖOSZ a Munkacsoport megalakításról szóló döntést követen felhívást tett közzé, hogy hasonlóan a korábbi gyakorlathoz, bárki részt vehessen a szakmai munkában. A regisztrált jelentkezők döntő többsége személyesen is megjelent a szakértői munkacsoport keddi alakuló ülésén. Az ország minden részéről érkeztek a téma iránt elhivatott településvezetők, önkormányzati szakemberek.

Mivel a TÖOSZ elkötelezett a települések (községek és városok) működőképességének megtartásáért és fejlesztéséért, a közszolgáltatások stabil és jó színvonalú biztosításáért, ezért a Magyar Kisvárosok Programjának kidolgozásában is aktív szerepet kíván vállalni, és javaslatcsomag kidolgozásával és átadásával a kormány ez irányú programjának kialakítását segíteni – hangsúlyozta az alakuló ülésen tartott előadásában Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke.

Az alakuló ülésen a tervezett dokumentum felépítéséről egyeztettek a munkacsoport tagjai, meghatározták a közös munka kereteit, majd megválasztották a 8 tématerülethez kapcsolódó almunkacsoportok vezetőit.

További részletek a TÖOSZ honlapján »

Hirdetés