balatonberenyA polgármesterrel való együttműködés ellehetetlenülése miatt feloszlásáról döntött Balatonberény képviselő-testülete – közölte Horváth Péter alpolgármester az MTI-vel. A képviselők elégedetlenek a polgármesterrel, aki több ciklus óta tölti már be ezt a tisztséget.

A feloszlásról múlt héten, rendkívüli testületi ülésen döntöttek Balatonberényben az alpolgármester és a további öt képviselő-testületi tag szavazata alapján, Horváth László független polgármester egyedüli ellenszavazata mellett.

Horváth Péter alpolgármester szerint a döntésüket a település érdekében hozták meg. Azt mondta, a legutóbbi önkormányzati választásokon dinamikus, a község jövőjéért valóban tenni akaró képviselő-testület állt fel, amely kidolgozott egy településfejlesztési stratégiát is „A Balaton zöld sarka” szlogen köré felépítve, de a polgármester ebben szerintük nem vállalt pozíciójához méltó, vezető szerepet.

Több esetben az is előfordult, hogy a településvezető a testületet kész helyzet elé állította. Egyéb operatív lépései is gyakran váltottak ki nemtetszést a helyi lakosok és a nyaralótulajdonosok között – sorolta az alpolgármester. „Azt szeretnénk, ha a helyben topogás helyett végre érdemben fejlődhetne Balatonberény. A községnek közösségteremtő erővel bíró és jól megfogalmazott jövőképpel rendelkező vezetőre van szüksége” – mondta.

Közölte, hogy mind a hatan, akik a feloszlás mellett döntöttek, újra kívánnak indulni a képviselői megbízatásért, hogy egy új településvezetővel megvalósíthassák elképzeléseiket.

Horváth László polgármester, aki a legutóbbi választásokon egyedüliként indult a településvezetői pozícióért, miután több ciklus óta ő töltötte be e tisztséget, a község közösségi oldalán szűkszavúan és tényszerűen számolt be a történtekről, tájékoztatva a lakosságot, hogy az időközi választás időpontját a helyi választási bizottság fogja kitűzni. Addig ő, illetve a képviselő-testület ellátja a feladatokat – írta, és felhívta a figyelmet arra is, hogy egy miniszteri rendelet értelmében az időközi választás költségeit a településnek kell állnia.

A falu közösségi oldalán az is megjelent, hogy a képviselő-testület feloszlását kezdeményezők az új választásokig lemondtak a tiszteletdíjukról a választási költségek csökkentése érdekében.