csaladbarat omkormanyzat oklCsaládbarát Önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete. A civil szervezet a családok életét könnyebbé tevő kreatív ötleteket kívánja elismerni. A díjakat olyan településeknek adományozza, amelyek koncepcióikkal, intézkedéseikkel a családos közösségeket erősítik.

Az elismerésre a település nagyságától, a gazdasági forrásoktól függetlenül lehet jelentkezni, a pályázat beadásának határideje szeptember 15 éjfél – olvasható a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) honlapján. A szervezet tájékoztatása szerint a szakmai elismeréssel járó kitüntetést októberben az Országházban vehetik át a nyertesek. A pályázatra minden önkormányzat jelentkezhet – akár korábban már díjazott is.

A pályázó önkormányzatoknak ismertetniük kell, milyen támogatást nyújtanak a friss házasoknak, az újszülöttek családjának, vagy milyen a bölcsődei szolgáltatásuk. Sok mindent lehet tenni a családok érdekében, és ezekhez a lépésekhez nem feltétlenül pénzre, sokkal inkább szervezésre, odafigyelésre van szükség.

A pályázatok elbírálásakor nagyságuk, lehetőségeik, adottságaik alapján vizsgálja az önkormányzatokat a NOE. A pályázat részleteiről a NOE honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők. Először 2005. július 11-én, a népesedés világnapján adták át az elismerést – emlékezett meg Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke. Elmondta, hogy az Év családbarát önkormányzata 2018. címmel oklevelet, díjat kapnak a települések, és az elismerés logóját használhatják a levelezésükben.