fulop attila01A szociális ellátás nem az állam, nem az önkormányzatok és nem a családok magánügye, hanem közösségi ügy - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a debreceni család- és gyermekjóléti központ új épületének átadása után.

A szociális ellátás csak akkor lehet sikeres, ha összefogás van mögötte – mondta Fülöp Attila államtitkár (képünkön). Jó példának nevezte a debreceni beruházást, ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az új épület, a 21. századi technológia csak akkor töltheti be szerepét, ha „ott vannak mögötte az emberi kapcsolatok is”. A család- és gyermekjóléti központok a szociális alapellátás egyik kulcsát jelentik, olyan intézmények, amelyeket a családok nemcsak a problémák megoldása érdekében, hanem „a valahová tartozás élményéért” is felkeresnek.

A költségvetésben a család- és gyermekjóléti központoknak az alapszolgáltatásokon túli, szociális segítéssel összefüggő feladataira 2019-től 5,8 milliárd forint áll rendelkezésre – közölte Fülöp Attila. A család- és gyermekjóléti központ eddig a város hat különböző pontján működött – vette át a szót Debrecen polgármestere, Papp László. A 600 millió forintos beruházással – amelyből 500 millió forint uniós, 100 millió pedig önkormányzati támogatás – egységes intézményt hoztak létre.

A központ 52 munkatársa 1600 családdal, 1100 gyermekkel áll kapcsolatban. A mintegy 1000 négyzetméteres modern épületet a generációk közötti kapcsolattartás helyének is szánják, ezért a központban végezhetik munkájukat a város nyugdíjasszervezetei is.