epitkezikIndítványozták , hogy díjmentessé tegyék a helyi önkormányzatok tulajdonában álló közterületek használatát azoknál a kiemelten közérdekű beruházásoknál, amelyek legalább 50 százalékban központi költségvetési támogatásból valósulnak meg.

Az önkormányzatok ezekben az esetekben elesnének a területhasználati díjbevételektől. Rövid időn belül ez már a második kormányzati lépés, ami az önkormányzatok gazdálkodását érinti. A bírálók szerint, akikhez Székesfehérvár fideszes polgármestere, Cser-Palkovics András is csatlakozott, az iparűzési adó tervezett csökkentése is apasztaná az önkormányzatok pénzügyi forrásait, ami nem jó megoldás. A javaslattevők mindkét esetben a hosszabb távú előnyökre hivatkoznak.

(Borsod24.com)