naptar0Ahogyan azt Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette, megjelent a Magyar Közlönyben, hogy mely munkakörben dolgozók kaphatnak plusz tíz nap pótszabadságot azért, mert a koronavírus-járvány idején részt vettek a védekezésben.

Eszerint pótszabadságot kaphat, az foglalkoztatott aki:

• az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény szerinti jogviszonyban áll,
  • a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény szerinti jogviszonyban áll,
  • a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény szerinti hivatásos vagy szerződéses jogviszonyban áll,
  • a honvédelmi alkalmazottak jogállásáról szóló 2018. évi CXIV. törvény szerinti honvédelmi alkalmazotti jogviszonyban áll,
  • a szociális, gyermekjóléti vagy gyermekvédelmi szolgáltatónál, intézményben, hálózatnál, illetve javítóintézetnél dolgozik,
  • a fővárosi és megyei kormányhivataloknál, valamint a járási (fővárosi kerületi) hivataloknál foglalkoztatott személy.

Arról, hogy a foglalkoztatott jogosult-e pótszabadságra az állományilletékes parancsnok, illetve – a hivatásos állományon kívüli állomány vonatkozásában – a rendvédelmi feladatokat ellátó szerv szervezeti egységének vezetője, vagy a munkáltatói jogkört gyakorló személy dönthet. A rendelet június 25-én lép hatályba, a feletteseknek 30 munkanapon belül tájékoztatnia kell a pótszabadságól az arra jogosult foglalkoztatottat.

A rendelet szerint a pótszabadságot az esedékesség évét követő második év végéig lehet igénybe venni.