doki0Az alapellátást csoportpraxisokban tervezik megszervezni, és jön a digitális lelet.

Az egészségügy teljes átalakításának az első és rendkívül lényeges lépése volt a parlament által az elmúlt év végén elfogadott egészségügyi törvény – mondta Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter a tárca Facebook-oldalára feltöltött csütörtöki videóban. Kásler szerint azokat a tényezőket, amelyek felelősek egy betegség kialakulásáért, ki kell iktatni az életünkből. “Ennek megfelelően az egészségügy struktúraváltása aszerint zajlik, hogy ellátjuk a betegeket az alapellátás szintjén, helyben, megfelelően képzett szakorvosokkal”. Abban az esetben, ha ez nem tud megvalósulni, Kásler szerint a leletekkel digitálisan lehet majd konzultálni a városi vagy megyei kórházakkal.

„Tehát a lelet utazik, és nem a beteg” – mondta a miniszter, aki szerint a módszerrel nem nő a kórházi várólista, illetve az intézményen belüli várakozás. Kásler Miklós arról is beszélt, hogy az alapellátást úgynevezett csoportpraxisokban tervezik megszervezni, aminek Kásler szerint “számos előnye van”. Példaként említette, hogy ha a páciens nem látható el az alapellátásban, akkor a városi kórházba kerül. A megyei kórházba viszont csak akkor megy tovább, ha a kezelése máshogy nem valósítható meg.A videóban elhangzott: a megyei kórházak szintjére lépnek be az Emmi fenntartásában lévő, vidéki egyetemi klinikai központok is, melyek – speciális feladatuk mellett, de az egységes magyar egészségügy részeként – a megyei kórházak feladatkörét látják majd el.

(HVG.hu)