galvaniA főváros által megismert kormányzati háttérdokumentumok szerint dugódíj bevezetésével tervez a kormány Budapesten, mert a tervezett Galvani híd „nem hozná a számokat”, írja lapunknak küldött véleménycikkében Balogh Samu várostervező, a főpolgármester kabinetfőnöke. Az írás a Telex Hídvita-sorozatának keretében jelenik meg, aminek kiinduló publicisztikája megkérdőjelezte, hogy szükség van-e egyáltalán új hídra Budapesten.

Befejeződött a Galvani híd és a kapcsolódó úthálózat társadalmasítása, adta hírül a kormányzati Budapesti Fejlesztési Központ. Rossz hír ez minden budapestinek, hiszen a hídhoz kapcsolódó részvételi folyamat sajnos sikertelenül zárult: a mintegy 2000 kitöltő kevésnek bizonyult ahhoz, hogy megnyugtató társadalmi konszenzus alakuljon ki bármelyik nyomvonal-változat mellett is. Ez utóbbit a kormány által működtetett Budapesti Fejlesztési Központnál is belátják, ám további konzultációt csak szűkített tartalommal, kizárólag a ferencvárosi Kiserdőt érintő szakaszra vonatkozóan látnak szükségesnek.

Az írás itt folytatódik »

A kép forrása: BFK