bardoczi1Mondják rá, olyan, mint a Madárvédő Golyókapkodó, csak nem szárnyasokat véd, hanem lombosokat. Nagyinterjú Budapest főtájépítészével.

Szó esik az agglomerációról, az okos építkezésekről, a közlekedésszervezésről és még sok mindenről, ami az élhető városfejlesztés koncepciója lehet(ne).

Hogy fog kinézni néhány évtized múlva egy zöld világváros?

A legfontosabb változás, amit remélni tudok, az lehet, hogy a jelenlegi rozsdaövezetek helyén új, modern városrészek állnak majd, melyekben megtalálható az összes alapszolgáltatás. A jövő zöld városa ugyanis többcentrumú, lakóinak keveset kell utazniuk ahhoz, hogy elérjék az alapszolgáltatásokat vagy jól érezzék magukat. Ez az úgynevezett „15 perces város” koncepció, efelé mozdul mások mellett Párizs, London, Berlin, Barcelona és a skandináv világ.

A beszélgetés folytatódik ITT