Hatszázmillió forintnyi uniós támogatással köztérfejlesztési program fejeződött be Pécsett: korábban egy belvárosi sétálóutcát, nemrégiben pedig egy teret újítottak fel – közölte az önkormányzat az MTI-vel.

A pécsi helyhatóság a közleményben azt írta, hogy a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) 600-millió forintos támogatásával zajló beruházás részeként – pár évvel ezelőtt – a Ferencesek utcája újult meg. A népszerű sétálóutcában díszkőburkolattal váltották fel a korábbi aszfaltot, növelték a zöldfelületek arányát, és korszerűsítették a közvilágítást.

A belváros nyugati részén a közelmúltban fejeződött be az egykori Magasház helyén álló parkkal szomszédos Steinmetz kapitány tér átépítése. Itt új gyalogossétányok és járdák létesültek, fejlesztették a közvilágítást, új padokat, utcabútorokat helyeztek ki, illemhely épült, és bővítették a parkolót, ahol már e-autók töltésére is van lehetőség.