Pécs is bekapcsolódik a nemzetközi légiforgalomba: egyelőre két városba indulnak hetente kétszer járatok.

15 év szünet után újraindul a menetrend szerinti légi közlekedés a pécsi repülőtérről – írja az atv.hu.

A Universal Air máltai légitársaság márciustól rendszeres járatokat közlekedtet Münchenből és Máltáról is Pécsre, hetente kétszer lehet majd utazni a baranyai vármegyeszékhelyről, a máltai út ára 80 euró körül lesz.

A repülőtér bekapcsolását a nemzetközi légi járatok vérkeringésébe a városba érkező befektetők is nagyon várták már. A turisztikai célok mellett ez is fontos szempont volt, amikor a város és repülőtér vezetői belevágtak az előkészítésbe.

Az első, már menetrend szerint közlekedő járatok március utolsó hetében érkeznek és indulnak Pécsről. A müncheni és a máltai célok mellett várhatóan Korfu lesz a következő, ahova Pécsről közvetlenül indul majd légi járat.