Országos Természet és Környezetvédelmi Filmnapok PDF Nyomtatás E-mail
2019. május 08. szerda, 08:45

filmnapIdőpont: május 24-26.
Helyszín: több helyszín, országosan
28 város csatlakozott a programhoz (lásd alább). A Fesztivál legjobb filmjei – kiemelten a magyar alkotások – kerülnek országosan vetítésre. A filmnapok minden eseménye ingyenes.

A 2019-ben meghirdetett két Filmszemlére 98 ORSZÁGBÓL 1464 FILMET NEVEZTEK ALKOTÓK.

Az Országos Természet és Környezetvédelmi Filmnapokban résztvevő városok és Intézmények a nevezett filmek 100 legjobbja közül választják ki azokat, amelyeket vetítési programjukba beemelnek.

A Partnereink, városok filmszínházai, művelődési házai, nemzeti parkok és erdőgazdaságok látogató központjai a gyermeknapi hétvégén ingyenes természetfilm vetítésekkel, szemléletformáló és szórakoztató programokkal várják az érdeklődőket.

A vetítési programok 2019. május 1-től lesznek elérhetők a helyi szervezők weboldalán.

A program célja, hogy moziba invitáljon mindenkit, aki szereti a természetet és a filmeket, és aki szeretné tudni, hogy mi történik hazánkban és a világban a természeti értékekkel.
A filmek segítségével szeretnénk felhívni figyelmét az ember szerepére és felelősségére.

Május 24. Diáknap: A mozik előzetes regisztrációt követően fogadják az iskolai és óvodai csoportokat, kihelyezett tanóra vagy osztálykirándulás formájában. Jelentkezni a helyi szervezőknél lehet.

Május 25-26. Családi mozi: Mikor, ha nem a gyereknapon!

A csatlakozó városokban ezen a három napon a természet értékeire fogékony érdeklődők megnézhetik a világ legújabb és legjobb természet- és környezetvédelmi dokumentumfilmjeit. A vetítési programokban kiemelt helyet kapnak a magyar alkotások, a Magyarországot bemutató filmek.

Fő célközönség a fiatalok, családok!

Várunk mindenkit a vetítési helyszneken!

A Filmnapok vetítési helyszínei:

Budakeszi, Budakeszi Vadaspark, Pilisi Parkerdő Zrt.

Budapest, Herman Ottó Intézet

Eger, Egererdő Zrt.

Felsőtárkány, Bükki Nemzeti Park Ig. - Nyugati Kapu Látogatóközpont

Gyöngyös, Cinema Bridge